Wioska Popeye’a na Malcie

Jest to niebywale ciekawostka na Malcie, choć jak sam się przekonałem, wiele osób rezygnuje, gdy usłyszy, ile trzeba za płacić za wejście na ten dawny plan zdjęciowy. Jest to bowiem miejsce, które powstało w 1979 roku w  ciągu siedmiu miesięcy na potrzeby filmu Popeye z Robinem Williamsem. Sam film rozpoczęto kręcić w styczniu 1980 roku, a premiera miała miejsce 6 grudnia tego samego roku. 

Po wszystkim postanowiono przekształić plan zdjęciowy w parku rozrywki, który miałem okazję zwiedzić wiosną 2022 roku wraz z rodziną. Czy warto? Moim zdaniem tak, tym bardziej, że park oferuje dużo atrakcji. Poza oczywistą możliwością zwiedzenia planu zdjeciowego, mamy tu darmowy poczęstunej, kartki pocztowe, możliwość przepłynięcią się wśród wprost magicznych krajobrazów zatoki Anchor Bay. Cały dzień jest tu wypełniony atrakacjami, które zajęły nam kilka godzin. Szczególnie polecam kontakt z aktorami o obejrzenia bardzo żywiołowych przedstawień. 

Dlaczego piszę tutaj o Popeye? Z dwóch powodów. Po pierwsze jest to postać wywodząca się z komiksów stworzonych w 1929 roku przez amerykańskiego rysownika Elzie Crisler Segara. Po wtóre, postać ta jest wzorowana ponoć na Polaku! Frank „Rocky” Fiegel, który mieszkał w miasteczku Chester, tym samym gdzie przebywał Segar, miał ponoć pochodzić z Polski z Czarnkowa. Jego rodzie Anna i Bartłomiej, zanim przybyli do USA nazywali się Figiel, lecz zmienili nazwisko na “bardziej amerykańskie” Fiegel”. 

Zapraszam do zbioru zdjęć, wśród których wydzieliłem sekcję z Muzeum komiksu Popeye. 

Muzeum komiksu Popeye’a

Reklama

Opublikowane przez Mikołaj

Komiksoholik z ADHD 🙃

One thought on “Wioska Popeye’a na Malcie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: