Blog

Comixxy

Najnowsze posty

Bler. Część 1, 2 i 3

Na początku wypada się przedstawić. Część! Jestem Mikołaj i nigdy nie czytałem Blera. Czy to źle? To zależy. Dla Rafała Szłapy na pewno źle, gdyż nie interesowałem się ani nie wspierałem jego pomysłu od początku. Dla mnie bomba, gdyż mogę wciągnąć sobie po kilka części naraz.  Nie jest to pierwsze znane mi podejście do wdrożeniaCzytaj dalej „Bler. Część 1, 2 i 3”

Superman: Action Comics. Tom 4. Metropolis w ogniu

Są takie momenty w głównych seriach komiksowych, które oferują nam przy okazji głównej osi wydarzeń Uniwersum tzw. fillery lub też bardziej po polsku wypełniacze. W momencie ukazywania się zeszytów z niniejszego tomu w DC Comics szalało kolejne wydarzenie, które “na zawsze odmieni oblicze świata” wydane u nas w kwietniu 2021 w ramach „Liga Sprawiedliwości: WojnaCzytaj dalej „Superman: Action Comics. Tom 4. Metropolis w ogniu”

Injustice. Tom 1. Rok pierwszy

Jest sobie taki Tom Taylor. Bierze się za kolejny komiks o zombie, powstaje DCeased i kradnie serca fanów, w tym moje. Kolejny projekt na jego koncie to All-New Wolverine, żeńska wersja Rosomaka, która zabija wszystkich urokiem, mnie również. Całkiem dobre doświadczania z jego twórczością pogrzebał ostatnio Hellblazer, ale każdemu może zdarzyć się wypadek przy pracy,Czytaj dalej „Injustice. Tom 1. Rok pierwszy”

Blacksad. Tom 6. Upadek – część pierwsza

Mogę śmiało napisać, że po tomie piątym, „Amarillo”, postawiłem krzyżyk na tej serii, rozczarowany jej poziomem i zapowiedzią dłuższej przerwy. Mija 8 lat, widzę zapowiedź Wydawnictwa Egmont i wiem, że popełniłem błąd. Tęskniłem za tym kotem, a pozytywne recenzje rozbudziły moją nadzieję na opowieść o poziomie znanym mi z pierwszych tomów.  Zdziwiła mnie jedynie formaCzytaj dalej „Blacksad. Tom 6. Upadek – część pierwsza”

Aquaman. Z głębin (Bohaterowie i Złoczyńcy DC. Tom 8)

Właśnie przez takie tomy nie znoszę kolekcji komiksowych od Hachette! Geoff Johns to dla mnie scenarzysta wprawny, cokolwiek napisze, czyta się dobrze, chociaż większość jego twórczości można opisać jako komiksowe blockbustery. Jednak niektóre z jego historii ociekają na pierwszy rzut oka prywatną fascynacją, tak było przy okazji Green Lantern w ramach WKKDC (niech ktoś wydaCzytaj dalej „Aquaman. Z głębin (Bohaterowie i Złoczyńcy DC. Tom 8)”

Henryk Kaydan. Post Scriptum oraz Żarłak. Special 1

Jest to mój 200 i 201 komiks przeczytany w 2021 roku, może to okazja, żeby świętować, może nie, lecz nie mogę narzekać na poziom tych, z którymi miałem okazję obcować. Wiele z nich było po prostu jednorazową lekturą, z kilku utworzę swoją Topkę, a po środku nich znajduje się taki Henryk Kaydan i Żarłak. KomiksyCzytaj dalej „Henryk Kaydan. Post Scriptum oraz Żarłak. Special 1”

Ranma 1/2 – Tom 1

Wydawnictwo JPF – Japonica Polonica Fantastica rozpoczęło w tym roku wydawanie kolekcji mang Rumiko Takahashi, w której znalazły się takie tytuły jak InuYasha, Syrenie opowieści (w zapowiedziach), Rumik World (zbiór krótkich historii) oraz seria Ranma 1/2. InuYashę oraz Ranma 1/2 w latach 2000 wydawał Egmont, ale obydwie serie zostały przerwane i czytelnicy nie mogli poznaćCzytaj dalej „Ranma 1/2 – Tom 1”

Deadly Class. Tom 7. 1988 Miłość jak krew

Są komiksy, które dzięki swojemu projektowi mogę czytać bez końca, chociażby działo się tylko ciut więcej niż w poprzednim tomie. Takim przykładem jest właśnie Deadly class, którego siódmy tom odkładam na półkę, równie zadowolony jak przy poprzednich sześciu.  Jeśli chodzi o brutalną i wulgarną bezkompromisową jazdę bez trzymanki, cały czas dostaję to, czego oczekuję, przyCzytaj dalej „Deadly Class. Tom 7. 1988 Miłość jak krew”

Dzielny kosmatek: Bałagan w ogrodzie oraz Super-Kosmatek

To kolejny komiks w naszej dziecięcej biblioteczce, który kupiłem pod wpływem emocji, słysząc słowa Szymona Holcmana mówiącego, iż opisywana tutaj seria nie sprzedała się dobrze. Obudziła się we mnie przekorna ciekawość, na tyle duża, że jeszcze tego samego tygodnia oba tomiki wpadły do mojego koszyka zakupowego, jak się okazuje coraz bardziej, dla całej rodziny.  PoCzytaj dalej „Dzielny kosmatek: Bałagan w ogrodzie oraz Super-Kosmatek”

Ultron (Superzłoczyńcy Marvela tom 5)

To chyba jeden z najbardziej znienawidzonych przeze mnie Złoczyńców w całym Uniwersum Marvela. Zawsze wraca, zawsze jest takim samym zagrożeniem dla Avengers i innych bohaterów, zawsze prawi te swoje słabe morały na temat lichego losu ludzkości, nie ma dla niego granic, które regularnie przekracza.   Jak na ironię losu, w Polsce mieliśmy okazję czytać kilka razyCzytaj dalej „Ultron (Superzłoczyńcy Marvela tom 5)”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


%d blogerów lubi to: