Blog

Comixxy

Najnowsze posty

Superman i Lois. Sezon 2. Odcinek 11. Truth and Consequences

Zgodnie z przewidywaniami 11 odcinek kontynuuje rozpoczęte wątki z poprzedniego odcinka, nie zwalniając tempa ani o krok. Zły Jonathan wysłany przez obie Ally z misją scalenia siebie z drugim sobą. Co wcale nie znaczy, że doszło to eskalacji wydarzeń na miarę końca sezony. Z tym przyjdzie mi poczekać do 15 odcinków.  W dużej mierze odcinekCzytaj dalej „Superman i Lois. Sezon 2. Odcinek 11. Truth and Consequences”

Coś zabija dzieciaki. Tom 4

Przyszedł czas na historię inicjacji Erici Slaughter w zakonie Świętego Jerzego, kolejny akt historii opowiadanej przez Jamesa Tyniona IV. Tym razem potwory są tylko tłem, a wspomniana organizacja i sama główna bohaterka gra pierwsze skrzypce, odsłaniając dużo swoich tajemnic czytelnikowi. Mam jednak nadzieję, że to tylko czubek góry lodowej, a scenarzysta pokaże jeszcze coś ciekaweCzytaj dalej „Coś zabija dzieciaki. Tom 4”

Darmowe komiksy z PFSK 2022 roku

Podczas Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej odbywającego się od 7 do 10 kwietnia 2022 roku, można było otrzymać pakiet darmowych komiksów! Jedynym warunkiem była potrzeba stania w kolejce lub praktycznie jej braku.  Osobiście dostałem do stoiska w ostatni dzień, ale to nie zmienia faktu, iż dostałem i tak kilkadziesiąt pozycji do przeczytania. Na stanie posiadam m.in.Czytaj dalej „Darmowe komiksy z PFSK 2022 roku”

Superman. Tom 4. Mitologiczność

Wielu zapewne ucieszyło się z tej informacji o zakończeniu prac Briana Michaela Bendisa nad Supermanem, dużo jego zmian i wprowadzonych nowości nie zostało dobrze przyjętych przez fandom. Jednak osobiście nadal dobrze czyta mi się przygody tego bohatera, pomimo iż parę momentów było naprawdę słabszych. Nie omieszkałem zakończyć również i tej serii, co wprawiło mnie wCzytaj dalej „Superman. Tom 4. Mitologiczność”

Venom (Superzłoczyńcy Marvela tom 8)

Odkładając ten tom, nie chcę bawić się w sentymenty. Ostatni tom mini kolekcji Superzłoczyńcy Marvela pozostawił po sobie delikatny posmak zmarnowanej szansy, gdyż dobór historii był nader ciekawy. To chyba jedyny na liście SBM i SM, gdy historia originu jest znacznie lepsza od współczesnej historii. Mic drop.  Ale po kolei. Jak już zaznaczyłem we wstępie,Czytaj dalej „Venom (Superzłoczyńcy Marvela tom 8)”

Superman i Lois. Sezon 2. Odcinek 10. Bizarros in a Bizarro World

Coś ten drugi sezon jest poszatkowany przez przerwy w emisji. Ledwo usiadłem do kolejnej sesji, nastąpiła kolejna przerwa w emisji, a serial trzyma nerwowo w napięciu. W dziesiątym odcinku otrzymałem dokładnie to, czego mniej więcej się spodziewałem – opowieści po drugiej stronie lustra, gdzie wcale nie było tak bizarro jak można było się tego spodziewać. Czytaj dalej „Superman i Lois. Sezon 2. Odcinek 10. Bizarros in a Bizarro World”

Jeleń, który je leni

Karolina „Szarosen” Plewińska to niebagatelna osoba. To krótkie zdanie zdające się być truizmem, zawiera w sobie dużo prawdy, moje odkrycie podczas Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej 2022 oraz sposób na życie będący jej i moją domeną. A wszystko to w sumie przez przypadek, jakich w życiu wiele.  Spontaniczny zakup przedmiotu dzisiejszego tekstu oraz plakatu, który gdzieśCzytaj dalej „Jeleń, który je leni”

Batpig. Tom 1. Zobaczyła świnka niebo

Muszę przyznać, że Wydawnictwo Jaguar ma pewien charakterystyczny gust jeśli chodzi o wybór komiksów w swojej ofercie. Z jednej strony komiksowe adaptacje wielkiej literatury, a z drugiej opowieści przygotowane dla młodych z prostych jak budowa cepa morałem – po prostu bądź sobą.  Rob Harell jest twórcą pojawiającym się po raz pierwszy w naszym kraju wCzytaj dalej „Batpig. Tom 1. Zobaczyła świnka niebo”

Batman Death Metal. Tom 4

Na początku Batman, Który się śmieje, wprost fascynował mnie, zaczynając od designu postaci, po niezwykle przebiegły umysł powstały z połączenia Batmana i Jokera. Jednak jego nadużywanie sprawiło, że stał się mi obojętny, a wraz z początkiem eventu Death Metal, zacząłem go nienawidzić, oczekując jak najszybszego jego końca. Najlepiej w męczarniach, które sprawił mnie swoimi działaniamiCzytaj dalej „Batman Death Metal. Tom 4”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


%d blogerów lubi to: