Spider-Man: Life Story Annual #1

Ostatnio Wydawnictwo Egmont wypuściło na polski rynek komiks Spider-Man: Historia Życia, w którym Chip Zdarsky i Mark Bagley przedstawili historię Spider-Mana na nowo. Czy wiedzieliście jednak, że ta miniseria doczekała się również własnego annualu, który nie został wydany w Polsce? W dzisiejszej recenzji przedstawię Wam 40 kartkowy komiks, pt. Spider-Man: Life Story Annual #1. Napiszę, co jest w nim takiego niezwykłego, i dlaczego warto go przeczytać.

Zacznijmy od tego, że komiks ten nie zmienia, ani nie dodaje niczego nowego do historii Spider-Mana z albumu Spider-Man: Historia Życia. Annual jest w pełni poświęcony postaci J. Jonaha Jamesona, i pokazuje jak Jameson zmienił się przez te wszystkie lata. Od wydawcy gazet „The Daily Bugle”, przez pobyt w więzieniu, za przemianę Maca Gargana w Scorpiona, aż po uświadomienie sobie, że Spider-Man nie był złoczyńcą, tylko on sam. Komiks pokazuje, że każdy człowiek może się zmienić, niezależnie od jego charakteru, czy usposobienia. Każdy zasługuje na drugą szansę, dzięki której mógłby pokazać się z lepszej strony i uświadomić, na co go stać.

Jameson jest w komiksach lubianą i zabawną postacią, jednak czasami irytuje, przez jego stosunek do Człowieka-Pająka. W tym krótkim zeszycie możemy poznać jego historię od początku, ale tym razem z jego strony, przez co Jonah staje się postacią tragiczną, której przez całą lekturę współczujemy. Tak jak wspominałem wcześniej, moim ulubionym momentem komiksu jest panel, w którym klon zmarłej Gwen Stacy przynosi Peterowi książkę napisanej przez J. Jonaha Jamesona, w której autor przyznaję się do błędu, i zwraca honor Spider-Manowi.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co sprowadziło Jamesona do obsesji na punkcie Spider-Mana, powinniście przeczytać ten annual. Zeszyt jest również świetnym uzupełnieniem do albumu Spider-Man: Historia Życia.

Opublikowane przez hubertherdzik616

Fan Marvela, komiksów, kinematografii i popkultury. Prowadzę blog na Instagramie, o nazwie "ziemniak_o_popkulturze". Link do bloga: www.instagram.com/ziemniak_o_popkulturze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: