Komiksy Marvela z Free Comic Book Day 2021

1. Free Comic Book Day 2021 Avengers/Hulk #1

W tym roku z okazji Free Comic Book Day Marvel wydał dwa darmowe zeszyty, które zapowiadają nam kolejne wydarzenia w komiksowym uniwersum Domu Pomysłów. Zacznijmy od (według mnie) tego ciekawszego numeru, czyli Avengers/Hulk.Chociaż na razie nie mam zamiaru przeczytać Avengers Jasona Aarona, to na pewno nie mogę zaprzeczyć temu, że pomysł z Masters of Evil z innych wymiarów jest interesujący. Tę historię czytało się przyjemnie, a tajemnicza otoczka wokół tej opowieści dobrze się w nią wpasowała. W końcu widzimy pewną bazę, z której do innych światów wysyłane są Deathloki. Jeśli w jakimś alternatywnym wymiarze czytałbym tę serię, to na pewno byłbym teraz podekscytowany

Druga historia w tym zeszycie opowiada o Hulku i zapowiada nową serię, w której postanawia on zwiedzić kosmos i już nigdy nie wracać. Ta opowieść to zwykła bijatyka z M.O.D.O.K.-iem i AIM z rozmyślaniami Bruce’a, ale sam pomysł jest moim zdaniem bardzo dobry. Jestem wielkim fanem Planety Hulka i World War Hulka, więc z pewnością będę zbierał zeszyty tej sześciozeszytowej serii, która będzie pisana przez Donny’ego Catesa (co jest dużym plusem) i rysowana przez Ryana Ottleya.

2. Free Comic Book Day 2021 Spider-Man/Venom #1

Dostaliśmy też numer ze Spider-Manem i Venomem, w którym Spider-Man walczy z Bushwackerem. Tak jak w przypadku Hulka cały zeszyt to bijatyka, ale nie byle jaka, ponieważ na końcu tej historii okazuje się, że Spider-Manem jest… Ben Reilly znany jako Scarlet Spider! Pracuje on dla Beyond Corporation, ale Ben nie wie, że są oni źli, co może doprowadzić do starcia z Peterem. Liczę na to, że Reilly razem z Parkerem zostanie Spider-Manem i tak jak wcześniej, nie zniknie na ostatni plan w komiksowym uniwersum Marvela.

Jeśli zaś chodzi o Venoma to w akcji widzimy nowego króla symbiontów – Eddie’ego Brocka. Za to rolę Venoma przejmuje jego syn (Dylan Brock). Według mnie zapowiada się tak samo dobrze jak u Hulka. Oby tylko za niedługo nie powrócili do statusu quo Venoma, bo byłoby to słabe posunięcie. Jednak w tym komiksie dostajemy jeszcze jedną opowieść: ktoś zabija detektywów i najwyraźniej kolejnym celem ma być Jessica Jones, a na dodatek pojawia się też Kingpin. Jaki będzie finał tego śledztwa? Dowiemy się już wkrótce!

Plusy:

👍ciekawy teaser nowych serii

👍przyjemnie się czyta.

Minusy:

👎nie ma tutaj jakiejś rozbudowanej, ambitnej historii (w końcu jest to darmowy komiks, który ma tylko reklamować nowe tytuły).

TECHNIKALIA:

Scenarzysta: Jason Aaron (Avengers/Hulk) oraz Zeb Wells, Al Ewing, Chip Zdarsky, Ram. V (Spider-Man/Venom).

Ilustrator: Iban Coello (Avengers/Hulk) oraz Patrick Gleason, Bryan Hitch, Greg Smallwood (Spider-Man/Venom).

Typ oprawy: miękka

Data premiery: 14.08.2021 r.

Wydawca: Marvel Comics

EAN: 759606201877 (Avengers/Hulk) 759606201884 (Spider-Man/Venom)

Liczba stron: oba komiksy posiadają 32 strony

Wymiary: 17 cm x 26 cm

Dla kogo: nastolatek i dorosły.

Hubert Herdzik (Mister Ziemniak)

Reklama

Opublikowane przez hubertherdzik616

Fan Marvela, komiksów, kinematografii i popkultury. Prowadzę blog na Instagramie, o nazwie "ziemniak_o_popkulturze". Link do bloga: www.instagram.com/ziemniak_o_popkulturze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: