Ride or die. Tom 1. Witamy w Hangtown

Jakoś nigdy nie uważałem się za fana westernów, ale ostatnio z dużą przyjemnością przeczytałem “Texas Jacka” w RELAX-ie oraz dwa tomy “Dziki Zachód” od Wydawnictwa Lost in Time. Dodatkowo Monika Laprus-Wierzejska wkręciła mi ten gatunek swoimi rysunkami, gdyż rozkochała się mocno w Red Dead Redemption. 

Wydawnictwo Ultimate Comics stawia przede wszystkim na różnorodną ofertę, nie przywiązując się do jednego gatunku komiksów. Było o Polsce, kosmosie, nastolatkach, coś dla dzieci, a teraz przyszedł czas na western. Za rysunki odpowiada Adam Kmiołek, którego niektórzy mogą kojarzyć z wielozeszytowej serii „Biały Orzeł”. Powiem wamw skrócie, że są dobre, przyjemnie towarzyszyły mi przez te 36 stron. Kadry obfitują w szczegóły, na szczęście nie jest sterylnie czysto, w końcu to czasy, gdy królował brud i ubóstwo, a rzeczywistość była brutalna. Koncept graficzny mnie kupił, choć jak to bywa przy mniejszych kadrach, zdarzały się uproszczenia. Czarno biały tył, wygląda nawet jeszcze lepiej! 

To moje pierwsze zetknięcie ze scenariuszem Chada. M. Strohla, na Gildia.pl brak innych pozycji jego autorstwa, padł cień nieufności. Jednak na koniec byłem wkurzony, gdyż po sprawnym wprowadzeniu w brutalne realia trzech bohaterów, gdy nastąpił finał niniejszego zeszytu, rozwścieczył mnie cliffhanger. Trudno jest na takiej ilości stron stworzyć nową opowieść, przyciągnąć czytelnika, zachęcić go do zakupu kolejnych pozycji. Przygody Jake, Sary i Eli’ego wypadku na tyle przekonująco, brutalnie, osadzone w doskonale znanych wielu realiach Dzikiego Zachodu. Niby powiedziane zostało już wszystko, jednak nie czułem się wybudzony. Oby twórcy zaskoczyli na dalszym etapie, bo opowieść zniknie na półkach z tytułami z kategorii “opowieści jakich wiele”. 

Tak, jeśli zakupicie Ride or die #1 będziecie wkurzeni i zauroczeni, spam na skrzynkę Ultimate Comics mile widziany, bo ja mam zamiar ich poganiać 😉 

Plusy:

🐴wciągająca historia 

🐴dobre rysunki 

🐴brutalny klima

🐴wredny cliffhanger. 

Minusy:

🐑na razie to historia jakich wiele. 

TECHNIKALIA:

Scenarzysta: Chad M. Strohl

Ilustrator: Adam Kmiołek

Tłumacz: Aaron Welman

Wydawnictwo: Ultimate Comics

Liczba stron: 36

Oprawa: miękka

Papier: kredowy

Druk: kolor

ISBN-13: 9788395831249

Data wydania: 8 października 2021 roku. 

Reklama

Opublikowane przez Mikołaj

Komiksoholik z ADHD 🙃

2 myśli w temacie “Ride or die. Tom 1. Witamy w Hangtown

  1. Bardzo dziękuję za recenzję. Cieszę się, że podobały Ci się postacie i początek ich historii. Zapewniam, że nadejdzie więcej. Jake, Eli i Sarah wyruszają na szaloną przejażdżkę przez Kalifornię, gdzie wrogów jest mnóstwo, a akcja jest nieubłagana. Mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce w kolejnej odsłonie. 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: