Większość materiału tego tomu ukazała się już w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics pod tytułem: “Superman: Co się stało z Człowiekiem Jutra?” 9 stycznia 2021 roku przez Wydawnictwo Eaglemoss. Za tłumaczenie ponownie odpowiada Robert Lipski. W przypadku tego tomu ponownie mamy różnice po jednym zeszycie na dane wydanie, a pełna zawartość wygląda następująco w podziale na Wydawnictwa:
🤜WKKDC: zeszyty Superman (vol. 1) #423, Action Comics (vol. 1) #583, DC Comics Presents (vol. 1) #85 i Superman Annual (vol. 1) #11 oraz Superman (Vol. 1) #30
🤜Hachette: Superman Annual (vol. 1) #11, DC Comics Presents (vol. 1) #85, Superman (vol. 1) #423, Action Comics (vol. 1) #583 oraz Green Lantern/Superman: Legenda zielonego Płomienia (Green Lantern/Superman: Legend of the Green Flame)
I tu moim zdaniem spraw jest podobna jak przypadku pierwszego tomu z Batmanem, można spokojnie wymieniać. 30 zeszyt Supermana to niezła ramotka, raczej można ją mieć w ramach ciekawostki, osobiście rzadko czytałam te dodatki. Są one reprezentacją zupełnie innej formy przekazu, aktualnie jest to mało czytelne. A co dostałem w zamian? Jednozeszytowa z 2000 roku autorstwa Neila Gaimana o tytule Green Lantern/Superman: Legenda zielonego Płomienia (Green Lantern/Superman: Legend of the Green Flame) po raz pierwszy wydaną w Polsce. Pewnie kojarzycie z tego Pana z niejakiego “Sandmana”. Sama historia jest warta uwagi, więcej o niej już wkrótce. Jest to pierwsze oficjalne wydanie tego one-shota w Polsce, co w połączeniu z twórczością Alana Moora oznacza tylko jedno: muszę to mieć!
Co dostałem tutaj dodatkowo:
👍wstęp i noty o twórcach (inne niż u konkurencji)
👍dodatkowa historia “Green Lantern/Superman: Legenda zielonego Płomienia”
👍artykuł Nicka Jonesa: “Co się stało z… Alanem Moore’em, Neilem Gaimanem i ciągłością narracyjną w Supermanie”.
Nie muszę chyba zaznaczać zasadniczej różnicy w firmie wydania pomiędzy kolekcjami WKKDC, a BiZDC, gdyż o jakości wydania tej pierwszej krążą już legendy. Spójrzcie zresztą na porównanie grubości tomów w galerii, od razu widać, gdzie powinny zostać skierowane wasze fundusze. W przypadku tomu z numerem 3 nie mam żadnych wątpliwości co do wyboru — wybieram Bohaterów i Złoczyńców DC od Hachette!
Tom zostanie wydany na polskim rynku: 15 września 2021 roku lub można otrzymać go wcześniej w ramach prenumeraty

Porównanie rozmiarów:
-Hachette: 175 x 262 mm
-Eaglemoss: 170 x 260 mm.

Porównanie grubości:
– u góry Eaglemoss
– na dole Hachette.

Porównanie wkładek:
– po lewej Hachette
– po prawej Eaglemoss.

Strona tytułowa/porównanie kolorów/tłumaczenia:
– po lewej Hachette
– po prawej Eaglemoss.

Spis treści we wydaniu Hachette

Spis treści we wydaniu Eaglemoss

Po równie kolorów:
– z lewej Eaglemoss
– z prawej Hachette.

Porównanie kolorów i tłumaczeń:
– z lewej Hachette
– z prawej Eaglemoss.

Porównanie kolorów i tłumaczeń:
– z lewej Eaglemoss
– z prawej Hachette.

Porównanie kolorów i tłumaczeń:
– z lewej Hachette
– z prawej Eaglemoss.

Dodatkowy tekst we wydaniu Hachette.