Ghost Rider (Robbie Reyes) (Superbohaterowie Marvela tom 119)

Tego bohatera nie trzeba przestawiać już posiadaczom 122 tomu Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, jak i pierwszego Avengers Jason Aarona. Kolejny nosiciel miana Ghost Rider (to już piąty), z hukiem wjechał chargerem na ulice Los Angeles, by… pomóc bratu Gabe’owi. 

W niniejszym tomie kontynuujemy historię z poprzedniej kolekcji, Robbie zarabia pieniądze na rehabilitację dla brata korzystając z nowych mocy, opiekuje się nim jak i chodzi do liceum i pracuje w warsztacie samochodowym, z którego pochodzi jego wóz. Ta sielanka nie trwa długo, gdyż Mr Hyde nadal walczy o dominację, a urażona duma kolegów chce krwi. I to dosłownie. Poza tym w originie należy zwrócić uwagę na zupełnie inne uzyskanie mocy niż typowy Ghost Rider. A to też znajdzie swój moment w tym tomie. 

WKKM w swoich pięciu zeszytach wprowadziło mnie doskonale w realia życia Robbiego i Gabe’a, oprawa graficzna nie przykuła mojej uwagi, może przez swą zbytnią kreskówkowość, a historia po prostu się wydarzyła. Ot taka ciekawostka, a 119 tom Superbohaterów Marvela tego nie zmienił. Chociaż muszę przyznać, że powtórka origin plus kolejny story arc mają parę plusów, nie spowodowało to jednak chęcią podrążenia więcej w Googlach. Jest to jeden z tych komiksów, który ewidentnie został skierowany dla nastolatków, nie czuję się jego odbiorcą. Jedyny plus dla mnie, to pojawienie się Johnny’ego Blaze’a i jego niezwykle dobra robota jako mentora. A reszta jest taka, no średnia na jeża, a rysunki Damiona Scotta tego również nie zmieniły, a nawet wydawały mi się momentami chaotyczne.

Plusy:

🔥Ghost Rider 

🔥Johnny Blaze Ghost Rider 

🔥tajemnica mocy Robbiego. 

Minusy:

💧historia dla nastolatków 

💧chaotyczne rysunki. 

TECHNIKALIA:

Scenariusz: Felipe Smith

Rysunki: Tradd Moore, Damion Scott

Przekład: Jakub Jankowski

Korekta: Agata Ostrowska

Korekta merytoryczna: Sebastian Smolarek

Oprawa: twarda

Liczba stron: 184

Druk: kolorowy

Data wydania: 14.07.2021 roku.

Reklama

Opublikowane przez Mikołaj

Komiksoholik z ADHD 🙃

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: