Cykl ten cały czas spotyka się u mnie i mojej partnerki z mieszanymi uczuciami, jednak dzieciaki wprost uwielbiają go, w szczególności za rozbudowaną menażerię zwierząt. Nie mogą przejść obok wklejki, która przedstawia bohaterów, a w trakcie czytania tego wstępu, oczy cieszą się im, jak na worek cukierków w ręku.

Chcąc nie chcąc, kupiłem im kolejny tom, tym razem z tajemniczymi drapieżnikami w tytule, co zwiastowało przynajmniej podwójne zagrożenie. Zaczyna się dosyć przyjemnie, do wesołej gromadki chce dołączyć papuga, Koala Wawa postanawia zaprowadzić go do pozostałych. Po drodze dołącza się do nich kolejna znajda, diabeł tasmański, ewidentnie nerwowy, strasznie wymagający spotkania z dziobakiem Toto. Za chwil parę dochodzi do tragedii, w której papuga ginie w paszczy diabła, a kolczatka Chichi i Toto muszą uciekać na nenufarze rzeką przed groźbą śmierci. Jakby tego było mało, dołącza się jeszcze wilkowór tasmański, który ma podobnie mordercze zamiary.

Ciesze się, że uniknięto tutaj dosłowności w obrazie, nie ma tu brutalnej jatki, która automatycznie skazałaby tę serię na banicję. Za przesłanie komiksu stoi typowe empatyczne przesłanie o szeroko pojętej współpracy w momencie zagrożenia, przełożone na świat zwierząt. Grupa przyjaciół kombinuje jak może, aby udało się uniknąć fatalnego losu, a siła wzajemnej relacji, jak i pomysłowość doskonale im tym pomaga. Idealna nauka dla moich dzieciaków, aby nie poddawać się w obliczu złego, a współpracując, można osiągnąć wiele. Nie obeszło się równie i tym razem bez motywu mistycznego, którym w tym przypadku jest wielki biały wąż, spotkany przez Toto, podczas nurkowania. Stawiam, że stoi za tym jakieś australijskie podanie, jednak nie mogłem doszukać się go w czeluściach Internetu. Może wy wiecie, o kogo chodzi?

Co do rysunków Yoanna mogę wam jedynie powtórzyć to, co wspominałem przy okazji dwóch poprzednich rewelacji – są przepiękne, uwielbiam ten styl rysowania, farbki zawsze są dobre, nigdy się nie nudzą. I jakoś dzieciaki cały czas wertują te kadry, nawet same, co samo w sobie jest doskonałą rekomendacją.

TECHNIKALIA:
Scenarzysta: Eric Omond
Ilustrator: Yoann
Tłumacz: Ernest Kacperski
Typ oprawy: gąbka
Wydawca: Egmont
EAN: 9788328154872
Liczba stron: 32
Wymiary: 21.6×28.5cm
Data premiery: 09.11.2022 roku.