Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tom 8. Trzy słowa

Od siedmiu lat Berenika Kołomycka nieustannie tworzy kolejne opowieści z udziałem malutkiego liska i wielkiego dzika oraz grupy towarzyszących ich zwierzaków. Jest to również obowiązkowa lektura dla mojej trójki dzieci, każdy z nich chętnie wraca do ponownej lektury, rzadko odmawia jej na rzecz innego tytułu. 

A jest ich już pokaźna ilość w naszej dziecięcej kolekcji, która rośnie obok mojej własnej swoim własnym tempem. Cały czas Berenika tworzy rysunki za pomocą akwareli, na przestrzeni tych kilku lat da się zauważyć zmiany w jej warsztacie. Dla mnie jest to jedno z tych nostalgicznych wspomnień, gdy jako dziecko babrałem się właśnie w takich farbkach, oczywiście bez takiego rezultatu jak na załączonych zdjęciach. Ale i tak dzika radość z tego całego bałaganu została mocno z tyłu głowy, bo przecież brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko. 

W środku dostaliśmy trzy kolejne historie, w których dużą rolę odgrywa Mała Ryjówka o mocno absorbującej osobowości. Na pierwsze danie idzie „Nicnierobienie” w której poznajemy małego zwierzaczka w akcji. Tytułowi bohaterowie starają się wytłumaczyć na przykładach, czym jest leniuchowanie, czynność, której dzieci nie rozumieją. Znam to doskonale z autopsji, gdy trzeba nauczyć je nudzenia się, a to samo w sobie jest nudne i kompletnie nie chcą tego robić 😉 

„Maleńkość” to klasyczna opowieść z morałem, w której ekipa poznana na poprzednich stronach pomaga Małej Ryjówce, która utknęła w dziurze. Każdy szuka rozwiązania, nie słucha małego pająka. Czasem trzeba w całym zamęcie stanąć w miejscu i posłuchać głosu innych osób, które wprost mówią oczywiste i logiczne rzeczy, a my tego nie słuchamy w stresie. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale również nas – dorosłych. 

Na deser każdy czytelnik otrzyma „Trzy słowa” historię przepełnioną najpiękniejszymi uczuciami, które rozgrzeją najbardziej zgorzkniałych czytelników. Dwie wiewiórki zbierają zapasy na zimę, jedna z nich jest starsza, druga młodsza. Starsza niestety już niedomaga, młodsza pomaga ile może, a obaj czerpią z tego niezwykłą satysfakcję i wdzięczność względem drugiego. Najlepiej widoczną przez postronne osoby, żywo oglądające te zachowania. 

TECHNIKALIA:

Scenarzysta: Berenika Kołomycka

Ilustrator: Berenika Kołomycka

Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami

Wydawca: Egmont

EAN: 9788328166066

Liczba stron: 48

Wymiary: 21.5×29.0cm

Data premiery: 28.09.2022

Reklama

Opublikowane przez Mikołaj

Komiksoholik z ADHD 🙃

One thought on “Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tom 8. Trzy słowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: