W cieniu drzew. Tom 3. Takie sowie lato

Trzecia i ostatnia część serii „W cieniu drzew” to tym razem ukazanie różnic pomiędzy starszym, a młodszym pokoleniem w kwestii spędzania wolnego czasu jak i preferowanych form rozrywki. 

Nienazwany z imienia Pan Sowa chce zaznać relaksu we własnym domu ulokowanym nad sadzawką. W tym zrozumiałym zamiarze przeszkadza mu jednak grupa dzieci grających w piłkę wodną, robiąc dużo hałasu i mocząc przy okazji obserwatora. O ile on Pan Sowa ma niezwykle pojemne zapasy cierpliwości, jego sąsiad, Pan Ropuch już nie, ucisza dzieci krzykiem w znany powszechnie sposób. Nikogo nie dziwi taka scena, sam byłem uczestnikiem takich, moje dzieci również mają taką sposobność. Jednak w toku dalszej opowieści obserwujemy głównego bohatera, który zaczyna analizować przyczynę tak dobrej zabawy młodych, sam jej ulegając, a nawet wkurzając niecierpliwego Pana płaza. Mamy w naszym kraju takie powodzenia „zapomniał wół, jak cielęciem był”, które pasuje tutaj idealnie. Wielu z dorosłych traci dziecięca, niewinność sposobność do prostej, wesołej, często głośnej zabawy. Tracimy to, co tak pierwotne, na rzecz spokoju, każemy dzieciom być grzecznym i tyle. A jakby raz na jakiś czas, odpuścić, dać się porwać dziecinnej radości, czy wtedy zrobimy coś źle, czy pokażemy młodszym, że nie zawsze należy chodzić z kijem w tyłku? Bohaterowie historii napisanej i narysowanej przez Dava wybrali moim zdaniem tę przyjemniejszą opcję w myśl obopólnego dobra i współżycia. Ktoś mi kiedyś powiedział: „kto odpuszcza, ten żyje dłużej”, można? Można! 

Po raz trzeci pochwalę Dava za rysunki, nie będę szczędził mu pochwal, ale to już doskonale wiecie, a jeśli się nie, spójrzcie na załączone do tekstu zdjęcia. Piękna kreskówkowa kreska, dużo pastelowych kolorów, z wdziękiem można podziwiać tę wizję lata. A ten szkicownik we wkładce, to miły dla oka dodatek dla rodziców takich jak ja, zastanawiających się jak te rysunki powstają. 

TECHNIKALIA:

Scenarzysta: Dav

Ilustrator: Dav

Tłumacz: Ernest Kacperski

Typ oprawy: gąbka

Data premiery: 26.01.2022

Wydawca: Egmont

EAN: 9788328150355

Liczba stron: 32

Wymiary: 20.5×14.5cm

Dla kogo: wszyscy. 

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji. 

Reklama

Opublikowane przez Mikołaj

Komiksoholik z ADHD 🙃

One thought on “W cieniu drzew. Tom 3. Takie sowie lato

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: