Zapowiedzi Lost In Time na rok 2023

Wydawnictwo Lost In Time na swoim profilu facebookowym przedstawiło część swojego planu wydawniczego na rok 2023. W podsumowaniu prezentujemy podsumowanie oraz większości okładek oryginalnych wydań.

Klasyczny komiks duetu Jeana Dufauxa (Skarga Utraconych Ziem, Dżinn, Saria, Giacomo C) i Martina Jamara, w którym twórcy zabierają czytelników do 1870 roku i śmiało mieszają historię z fikcją.

Les voleurs d’Empires
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Martin Jamar
Rok 1870, Francja Napoleona III przygotowuje się do wojny, bataliony przegrupowują się i ładują broń, tajemnicza młoda kobieta zawiera pakt ze śmiercią. Czary zaczynają rozprzestrzeniać się w oblężonym Paryżu, szczególnie dotykając szkołę z internatem Madame de Froidecoeur. Wydanie będzie bazować na najnowszym francuskim wydaniu zbiorczym.

W 2023 wznowienia w albumach doczeka się seria Przysięga, publikowana w ramach Fantasy Komiks (wyd. Egmont). Całość zostanie wydana w dwóch zbiorczych tomach wzbogaconych o materiały poszerzające wiedzę o świecie wykreowanym przez autorów. Premiera pierwszego tomu w lutym.

Przysięga
Scenariusz: Fabrice David
Rysunki: Eric Bourgier
Przygodowa seria fantasy o dość złożonej fabule. Na pierwszy plan wysuwa się tu polityka pomiędzy sąsiadującymi księstwami/państwami, z intrygami i próbami przejęcia władzy. Świat jest podzielony pomiędzy ludzi i starsze rasy – smoki, olbrzymy, syreny, wróżki itd. Tysiąc lat od wypędzenia smoków do Farkas, gdzie zawarły pokój z mieszkającymi tam ludźmi i stworzyły rasę pół-ludzi, pół-smoków oraz wymarcia olbrzymów, wojna znowu nadciąga do królestwa Synów Ziemi. Trzy królestwa, które zostały zjednoczone przez potężnego króla Garantiela, ponownie zaczynają się oddzielać. Czy powodem są tylko ambicje jednego z książąt, czy też przyczyny są bardziej ukryte?

Opowieść o Malintzin – tłumaczce Hernána Cortésa, która odegrała znaczącą rolę w podboju Meksyku przez konkwistadorów. Komiks ukaże się w pierwszej połowie 2023.

Celle qui parle
Scenariusz: Alicia Jaraba Abellán
Rysunki: Alicia Jaraba Abellán
XVI wiek. Malintzin jest córką wodza klanu z Ameryki Środkowej. Wkrótce po śmierci ojca zostaje sprzedana innemu klanowi do pracy w polu i zaspokojenia swojego nowego pana. Pewnego dnia na horyzoncie pojawiają się ogromne statki, dowodzone przez Hernana Corteza, ogarniętego obsesją poszukiwania złota. Konkwistador zauważa Malintzin i jej talent do języków. Staje się ona jego tłumaczką i kochanką w jednym, odgrywając znaczącą rolę w podboju.
Przez wielu Meksykanów uznawana za narodową zdrajczynię, jednak Alicia Jaraba Abellán przypomina swym komiksem, że tak jednoznaczna ocena Malintzin jest krzywdząca.

W 2023 roku zostanie wydany solowy komiks Neyefa, opowiadający o młodym chłopcu z plemienia Lakota, wychowanym przez pastora.

Hoka Hey!
Scenariusz: Neyef
Rysunki: Neyef
Od 1850 roku młodzi rdzenni Amerykanie byli przymusowo internowani do katolickich szkół z internatem, aby zasymilować ich z narodem amerykańskim. Do 1900 roku populacja Indian w Ameryce Północnej spadła o 93%. Większość zmarła z powodu nowych chorób przywiezionych przez osadników, państwowych eksterminacji i deportacji. Georges to młody Lakota wychowany przez pastora, który administruje jego rezerwatem. Młody chłopak stopniowo zapomina o swoich korzeniach….

Appollo (Wyspa Burbonów) i Bruno (Tyler Cross) zabierają czytelników do Afryki Środkowej lat 90, aby opowiedzieć o upadającym reżimie tytułowego T’zee. Chociaż akcja została osadzona w fikcyjnym państwie, autorzy czerpali z historii Afryki, m.in reżimu Mobutu.

T’zée – Une tragédie africaine
Scenariusz: Appollo
Rysunki: Bruno
Stary dyktator został zabity, kraj pogrąża się w chaosie wojny domowej, członkowie prezydenckiego klanu przeżywają ostatnie chwile upadającego skorumpowanego reżimu. Los Hipolita, syna T’Zee, po raz ostatni krzyżuje się z losem Bobbi, młodej żony dyktatora: objawia się niemożliwa i potworna miłość.

W pierwszej połowie roku wydawnictwo opublikuje komiks Prawdziwa historia Czarnej Dalii. 15 stycznia 1947 doszło do jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii. Sprawa morderstwa Czarnej Dalii do dziś pozostaje niewyjaśniona.

A Short Story – La véritable histoire du Dahlia Noir
Scenariusz: Run
Rysunki: Florent Maudoux
Prawdziwa historia Elizabeth Short, lepiej znanej jako Czarna Dahlia, która opuściła rodzinne Massachusetts, aby osiedlić się w Los Angeles, rozważając karierę gwiazdy Hollywood. Historia napisana na podstawie odtajnionych dokumentów FBI, śledząca życie tej młodej kobiety zagubionej w Hollywood, w szczególności 3 miesiące poprzedzające jej przerażające zabójstwo. Run i Florent Maudoux zamieścili w albumie obszerną dokumentację sprawy – informacje pochodzące z odtajnionych dokumentów FBI, wycinki z ówczesnych gazet, a także sylwetki podejrzanych o popełnienie zbrodni.

W 2023 roku wydawnictwo będzie kontynuowało wydawanie kolekcji komiksów Sergio Toppiego, mistrza ilustracji powszechnie uważanego za jednego z największych na świecie wizjonerów sztuki sekwencyjnej. Sugestywny, szczegółowy styl rysunków piórkiem Toppiego śmiało wykracza poza granice tego, co przed nim uważano i przyjmowano za komiksy. Jego twórczość miała wielki wpływ na pokolenia zachwycających się nim współczesnych mistrzów, takich jak: Frank Miller, Walt Simonson, Bill Sienkiewicz, Denys Cowan, Ashley Wood i wielu, wielu innych. Już w lutym ukaże się czwarty tom serii, dodatkowo wydawca planuje dodruk wyprzedanego tomu pierwszego.

Toppi Kolekcja Tom 4: Kolekcjoner
Scenariusz: Sergio Toppi
Rysunki: Sergio Toppi
W czwartym tomie kolekcji dzieł Sergia Toppiego, tytułowy Kolekcjoner wędruje po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich, tajemniczych artefaktów, trzymając się z dala od elitarnych domów aukcyjnych. Podróżnik czuje się jak u siebie zarówno na salonach paryskich, jak i w dżunglach Borneo. Komiks ukaże się w lutym.

Toppi Kolekcja Tom 1: Zaczarowany świat
Scenariusz: Sergio Toppi
Rysunki: Sergio Toppi
Pierwszy zbiorczy tom prac mistrza ilustracji Sergio Toppiego, zawierający jedenaście opowieści fantasy. Dodruk ukaże się w kwietniu.

W pierwszej połowie roku wydawnictwo szykujemy premierę sensacyjnego komiksu Wąż i Kojot autorstwa Matza (Zabójca, Ciało i Dusza) i Philippe’a Xaviera (Krucjata, Konkwistador). Autorzy zabierają czytelników do Arizony lat 70, aby opowiedzieć o pilotażowym Programie Ochrony Świadków.

Wąż i Kojot
Scenariusz: Matz
Rysunki: Philippe Xavier
USA, rok 1970. Joe podróżuje swoim kamperem przez pustynię, gdzie spotyka kojota. Wiele mil dalej inny mężczyzna ogląda zachód słońca na kalifornijskiej plaży, zanim zostaje postrzelony przez dwóch płatnych zabójców. W biurach FBI robi się gorąco – proces nowojorskiej mafii zbliża się wielkimi krokami, a głównego świadka, Giuseppe Barelli, nigdzie nie ma. Co by było, gdyby te trzy historie były ze sobą powiązane?

Reklama

Opublikowane przez Michał Kołek

fan komiksu i popkultury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: