Zapowiedzi Mucha Comics na pierwsze półrocze 2023

Wydawnictwo Mucha Comics na swoim profilu facebookowym przedstawiło zapowiedzi na pierwsze półrocze 2023. Natomiast z wywiadu z Christine Meyer dla bloga vinheta2020.blogspot.com wiemy, także o trzech wstępnych zapowiedziach na drugie półrocze, znajdują się one na końcu artykułu.

Przypominamy, że w styczniu premierę będzie mieć drugi tom serii Na wschód od zachodu, której autorem jest Jonathan Hickman (Ród X/Potęgi X, Avengers, New Avengers, Tajne wojny, Fantastyczna Czwórka) uznany za jednego z najbardziej pomysłowych scenarzystów komiksowych ostatniego dziesięciolecia.

NA WSCHÓD OD ZACHODU TOM 2
Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Nick Dragotta
Kontynuacja ponurej wizji świata na krawędzi apokalipsy, stanowiącej mozaikę gatunków: fantastycznonaukowego westernu, politycznego techno-thrillera i wreszcie horroru sięgającego po motywy ze starożytnych wierzeń. Zbiorcze tom zawierający zeszyty oryginalnej serii East of West #16-29.

Po wielu latach zapowiedzi, w 2023 będzie mieć premierę pierwszy tom z serii Black Magick Grega Rucki. Wydanie zbiorcze będzie zawierać zeszyty oryginalnej serii Black Magick #1-11.

BLACK MAGICK THE FIRST BOOK OF SHADOWS TOM 1
Scenariusz: Greg Rucka
Rysunki: Nicola Scott
Rowan Black jest detektywem z policji w Portsmouth… oraz czarownicą. Są to dwa aspekty jej życia, które starała się rozdzielić. Posiada także moc, której nie chce, ale której nie może odrzucić, bo jest jej dziedzictwem. Teraz ktoś bierze ją na cel, ktoś zna jej sekrety i chce ją zdemaskować… albo gorzej.

Kolejny tom z serii Czerń, Biel i Krew, poświęconego tym razem Moon Knightowi. Album będzie zawierał zeszyty oryginalnej serii Moon Knight: Black, White & Blood #1-4.

MOON KNIGHT – CZERŃ, BIEL I KREW
Scenariusz: Jonathan Hickman, Marc Guggenheim, Murewa Ayodele, Benjamin Percy i inni
Rysunki: Chris Bachalo, Jorge Fornes, Dotun Akande, Gerardo Zaffino i inni
Najlepsi twórcy komiksu przedstawiają krótkie opowieści o Pięści Khonshu, przedstawione wyłącznie w czerni, bieli i krwistej czerwieni! Moon Knight łączy siły z zawsze niesamowitym Spider-Manem, aby przeżyć wstrząsającą noc pełną przygód — i prosi Doktora Strange’a o dziwną przysługę! Cztery osobowości Moon Knighta spotykają się, aby podsumować wydarzenia pewnej dziwacznej nocy — a najemnicza przeszłość Marca Spectora powraca, by go prześladować!

BRZRKR wstępnie zapowiedziany przez wydawcę jako seria na rok 2022, ukaże się w całości w jednym zbiorczym albumie w 2023.

BRZRKR
Scenariusz: Matt Kindt, Keanu Reeves
Rysunki: Ron Garney
Seria od Keanu Reevesa o nieśmiertelnym, brutalnym wojowniku, pozbawionym wspomnień i pracującym dla rządu, by toczyć bitwy zbyt niebezpieczne dla kogokolwiek innego. Wydanie zbiorcze zbierające zeszyty oryginalnej serii BRZRKR #1-12.

Epicka, kosmiczna saga fantasy twórców Jeffa Lemire’a (Łasuch, Korzenie rodzinne, Gideon Falls, Czarny Młot) i Dustina Nguyena, która rozpoczęła się na łamach serii Descender, dobiega spektakularnego zakończenia!

ASCENDER TOM 4
Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Dustin Nguyen
Bohaterowie spotykają starego przyjaciela, który ujawnia nieznane sekrety wszechświata. Kto przeżyje konfrontacji sił magi z technologią? Wydanie będzie zbierało zeszyty oryginalnej serii Ascender #15-18.

CHU wstępnie zapowiedziana przez wydawcę jako seria na rok 2022, ukaże się w całości w jednym zbiorczym albumie w 2023.

CHU
Scenariusz: John Layman
Rysunki: Dan Boultwood
Spinoff serii Chew, którego bohaterką jest siostra protagonisty serii głównej. Tom będzie zawierał zeszyty oryginalnej serii Chu #1-10.

Jeden z najsłynniejszych komiksów wydawnictwa Marvel. Spojrzenie na superbohaterów oczami zwykłego człowieka. Klasyczny scenariusz i przepiękne ilustracje Alexa Rossa (Kingdom Come, Sprawiedliwość, Liga Sprawiedliwości – Najwięksi superbohaterowie na świecie)

MARVELS
Scenariusz: Kurt Busiek
Rysunki: Alex Ross
Wznowienie komiksu Marvels w wydaniu 25th Anniversary wzbogaconym o masę dodatkowego materiału dotyczącego tworzenia komiksu, alternatywne okładki oraz szkice.

Drugi tom nowej serii powieści graficznych od autorów wydanych u nas komiksów takich jak Criminal, Śpioch, Zaćmienie, czy Zabij albo zgiń.

RECKLESS TOM 2
Scenariusz: Ed Brubacker
Rysunki: Sean Phillips
Jest rok 1985 i sprawy w życiu Ethana układają się całkiem nieźle… do czasu, gdy pojawia się zaginiona kobieta, na którą poluje sekretny Hollywoodzki kult, a Ethan zostaje wciągnięty w całą intrygę.

Kontynuacja serii o Kainie przemierzającym świat przed Wielkim Potopem od Jasona Aarona (Skalp, Thor Gromowładny, Avengers, Punisher MAX) oraz R. M. Guery (Skalp). Drugi tom będzie zawierał zeszyty oryginalnej serii The Goddamned: The Virgin Brides #1-5.

PRZEKLĘTY TOM 2
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: R. M. Guera
W czasach przed Wielkim Potopem świat ludzki jest miejscem bezmyślnej przemocy i nieokiełznanej deprawacji. Ale ukryty wysoko na szczycie góry, istnieje zupełnie inny świat. Bez mężczyzn. Tutaj święte siostry z tajemnego klasztoru żyją w raju, nowym Edenie, wychowując swoje stado osieroconych dziewcząt, aby stały się w przyszłości błogosławionymi Oblubienicami Synów Bożych. Kiedy Sharri i Jael, dwie dziewczyny u progu rozkwitu, odkrywają, co naprawdę znaczy zostać Panną Młodą, zdają sobie sprawę, że istnieje tylko jeden sposób na ucieczkę z więzów małżeństwa.

Kolejny komiks z serii Spectacular Spider-Man, opowiadający wydarzenia z przed wydanego przez Muchę wydania zbiorczego Spectaculara Spider-Mana J.M. DeMatteisa/Sala Buscemy

Spider-Man: The Death of Jean DeWolff
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Rich Buckler, Sal Buscema
Historia opowiada o wydarzeniach związanych z postacią Sin-Eatera. Człowieka, który bierze na siebie grzechy świata, zabijając każdego grzesznika, którego widzi, a widzi ich wszędzie! Ale kiedy doprowadza do śmierci przyjaciółki Spider-mana, ten poprzysięga wyśledzić zabójce, a pomoże mu w tym Daredevil. Album będzie zawierał zeszyty oryginalnej serii Peter Parker, the Spectacular Spider-Man #107-110 oraz #134-136

Nowa powieść graficzna wielokrotnie nagradzanego pisarza Ram V (Błękit w Zieleni, Dziki Ląd) i Filipe Andrade, która bada cienką granicę między życiem a śmiercią przez pryzmat realizmu magicznego.

The Many Deaths of Laila Starr
Scenariusz: Ram V
Rysunki: Filipe Andrade
Ludzkość jest bliska odkrycia nieśmiertelności. W rezultacie awatar Śmierci zostaje zrzucony na Ziemię, aby wieść śmiertelne życie w Bombaju jako dwudziestokilkuletnia Laila Starr. Zmagając się ze swoją nowo odkrytą śmiertelnością, Laila znalazła sposób, aby znaleźć się w czasie i miejscu, w którym narodzi się twórca nieśmiertelności. Czy Laila wykorzysta swoją szansę, aby powstrzymać ludzkość przed trwałą zmianą cyklu życia, czy też śmierć naprawdę stanie się przeszłością? Album będzie zawierał zeszyty oryginalnej serii The Many Deaths of Laila Starr # 1-5.

Kolejny komiks znanego u nas duetu twórców Wampirów oraz Jedzenie/Picie.

Balada Para Sophie
Scenariusz: Filipe Melo
Rysunki: Juan Cavia
Życie Juliena Duboisa, wybitnego pianisty, splata się z historią XX-wiecznej Europy. Rozczarowany spędza emeryturę w starym dworku, w towarzystwie kota i gospodyni, aż pewnego dnia wizyta młodego dziennikarza zmusza go do opowiedzenia swojej prawdziwej historii. Na ścianach domu, przesiąkniętych dymem papierosowym i starymi wspomnieniami, rozbrzmiewa wyznanie egzystencji naznaczonej rywalizacją i żalem. Zdumiewająca saga z cudownymi dziećmi i rozgoryczonymi seniorami, pięknymi tancerkami i demonicznymi producentami, nazistowskimi dowódcami, troskliwymi zakonnicami i ratującymi życie zwierzętami.

Współczesny kryminał noir, który jest opowieścią o dojrzewaniu i o wstrząsającym wejściu w dorosłość od znanego aktora Ethana Hawke’a.

MEADOWLARK
Scenariusz: Ethan Hawke
Rysunki: Greg Ruth
W cichym i skromnym mieście Huntsville w Teksasie Jack „Meadowlark” Johnson i jego nastoletni syn Cooper wyruszają w podróż usłaną przemocą, ale także będą musieli podczas niej się zmagać z własną dysfunkcyjną relacją ojciec-syn. Obydwaj starają się zrozumieć swoje miejsce w świecie i swoje życie, to jednak napięcie i uraza grożą wybuchem. Ta elektryzująca powieść graficzna opowiada o poniesieniu konsekwencji błędów przez ojca i niebezpieczeństw, jakie sprowadziły one na jego rodzinę.

Kontynuacja przygód nieśmiertelnego oddziału żołnierzy od Grega Rucki (Lazarus, Stumptown, Gotham Central, Wonder Woman). Tytuł ukaże się w drugim półroczu.

The Old Guard – Stara Gwardia tom 3
Scenariusz: Greg Rucka, Ayala Vita, Brian Michael Bendis, Kelly Sue Deconnick i inni
Rysunki: Leandro Fernández, Justin Greenwood, Rafael Albuquerque i inni
Nieśmiertelna Andromacha ze Scytii — „Andy” — i jej towarzysze zajmują się od wieków misjami dla ludzi, których stać na ich usługi. Trzeci tom serii to zbiór pojedynczych opowieści rozgrywających się na przestrzeni różnych epok historycznych. Album będzie zawierał zeszyty oryginalnej serii The Old Guard: Tales Through Time # 1-6.

Trzeci tom nowej serii powieści graficznych od autorów wydanych u nas komiksów takich jak Criminal, Śpioch, Zaćmienie, czy Zabij albo zgiń. Tytuł ukaże się w drugim półroczu.

RECKLESS TOM 3
Scenariusz: Ed Brubacker
Rysunki: Sean Phillips
Jest rok 1988, a Ethan został zatrudniony do najdziwniejszego jak dotąd zadania: odnalezienia sekretów magnata nieruchomości z Los Angeles. Jakie to może być trudne, prawda? Tylko to, co zaczyna się jako śledztwem dotyczącym życia nieznajomego, wkrótce przybierze niebezpieczny obrót, a Ethan zaryzykuje wszystko, co nadal jest dla niego ważne.

SAGA autorstwa duetu wielokrotnych zdobywców Nagrody Eisnera, Fiony Staples (Archie) i Brian K. Vaughan (Ex Machina, Runaways, Paper Girls), to pełna rozmachu opowieść o dziewczynce imieniem Hazel i jej wciąż ewoluującej rodzinie. Tytuł ukaże się w drugim półroczu.

SAGA TOM 11
Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Fiona Staples
Wydanie będzie zbierało zeszyty oryginalnej serii Saga #61-66.

Reklama

Opublikowane przez Michał Kołek

fan komiksu i popkultury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: