Zapowiedzi Studio Lain na rok 2023

Zapowiedzi Studio Lain na rok 2023

Wydawnictwo Studio Lain na forum komiksowym forum.komikspec.pl przedstawiło wstępne zapowiedzi wydawnicze na rok 2023.

W podsumowaniu prezentujemy w większości okładki oryginalnych wydań. Okładki polskich wydań mogą ulec zmianie. Należy też pamiętać, że wydawca często poza okładką podstawową udostępnia komiks w okładkach alternatywnych.

Już w styczniu pierwsza premiera wydawnicza 2023. Będzie to przygodowy western Catamount, oparty luźno na serii przygodowych powieści autorstwa Alberta Bonneau. Komiks zostanie wydany z trzema wersjami okładek. Ponad 260 stron w twardej oprawie.

Catamount
Scenariusz: Benjamin Blasco-Martinez, Gaet’s, Albert Bonneau
Rysunki: Benjamin Blasco-Martinez
Benjamin Blasco-Martinez stworzył niezwykle przekonujący i w efekcie brutalny obraz Dzikiego Zachodu. Konflikty rasowe, terytorialne, bandytyzm, gwałty i śmierć są tu na porządku dziennym. To prawdziwy Dziki Zachód. Jednocześnie autor fantastycznie maluje także inny wymiar Ameryki z tamtych czasów. Piękne pejzaże, dzika przyroda, olbrzymie przestrzenie. Na tym tle brutalność człowieka jeszcze mocniej jawi się niczym koszmar na jawie. Wydanie zbiorcze czterech albumów w jednym tomie.

Pat Mills, ojciec chrzestny brytyjskich komiksów (serie Slaine oraz ABC Warriors), w 1995 roku wdarł się na francuski rynek, łącząc siły z artystą fantasy Olivierem Ledroitem (seria Wika), aby stworzyć komiks Sha. Wstępna premiera luty.

Sha
Scenariusz: Sha
Rysunki: Olivier Ledroit
W średniowiecznej Francji Lara, młoda czarownica, jest torturowana i palona na stosie. Umierając, poprzysięga zemstę swoim prześladowcom. Tysiąc lat później w futurystycznym mieście New Eden tajemnicza Sha tropi i zabija ich reinkarnacje. Inspektor Duffy zostaje przydzielona do schwytania Sha, ale zastanawia się, dlaczego czuje dziwną więź z zabójcą. Wydanie zbiorcze trzech oryginalnych albumów w jednym tomie.

Po niebywałym sukcesie sprzedażowym Button mana – Cyngla, w maju będzie mieć premierę Mazeworld z zapierającymi dech w piersiach rysunkami Arthura Ransona (Button Man, Sędzia Anderson), do scenariusza legendy komiksowej Alana Granta (Sędzia Dredd, Sędzia Anderson, Batman, Lobo: Portret bękarta).

Mazeworld
Scenariusz: Alan Grant
Rysunki: Arthur Ranson
30 lat po zawieszeniu kary śmierci przez brytyjski parlament, szubienice powróciły, a Adam Cadman zostaje powieszony jako pierwsza osoba od 1964 roku. Gdy życie uchodzi z Adama, zostaje on przeniesiony do dziwnego, nowego, fantastycznego wymiaru, zamieszkałego przez wojowników, silne kobiety, złoczyńców i mistyczne bestie. Ten dziwaczny świat to Mazeworld, wypełniony egzotycznymi miejscami, akcją, bitwami, tajemnicą, horrorem i labiryntami, mnóstwem labiryntów.

W 2023 roku wraca z kolejnym tomem seria Solo z rewelacyjnymi rysunkami mistrza hiszpańskiego komiksu Oscara Martina. Autor znany jest najbardziej z tworzenia komiksów na potrzeby uniwersum Disneya. Za swoją kreację Toma i Jerrego zebrał masę nagród. Chciał jednak stworzyć komiks dla dorosłego czytelnika. Tak powstało uniwersum Solo. Brutalne i krwawe, bo to świat po apokalipsie. Mutacje, anarchia, mordy i powszechny kanibalizm. W zapowiedziach znajduje się nowy czwarty tom serii oraz wznowienie tomu pierwszego.

Solo tom 4
Scenariusz: Oscar Martin
Rysunki: Oscar Martin
Zwolennicy Legatusa nadal rozpowszechniają słowo psa proroka dotyczące wspólnej, pokojowej egzystencji w postapokaliptycznym świecie. Gatunki nastawione na wspólne życie przepędziły armie ludzi i stworzyły otwarte kolonie, dla ludzkich namiestników to jednak za dużo i szykują się na wojnę o utracone terytoria.

Solo tom 1: Świat kanibali
Scenariusz: Oscar Martin
Rysunki: Oscar Martin
Świat po apokalipsie. Mutacje, anarchia, mordy i powszechny kanibalizm. Jaki jest sens życia w takim miejscu? Niezwykła, iście filozoficzna, rozprawa o kondycji człowieczeństwa. Człowieczeństwa, którego więcej ma zmutowany szczur niż pełzający wciąż po planecie człowiek.

Niesamowita historia z rewelacyjnymi rysunkami José Roosevelt. Całość zostanie wydana w dwóch tomach po 400 stron każdy.

CE
Scenariusz: Maël Rannou
Rysunki: José Roosevelt
CE opowiada historię nieśmiertelnego bez imienia i przeszłości, żyjącego w technologicznym społeczeństwie. Ten nieśmiertelny obdarzony jest wyjątkowym darem: potrafi śnić. Aby zrozumieć treść swoich snów, wyrusza w podróż do miejsca zamieszkanego przez magów i mutantów, zwanego „Miastem”, gdzie spotyka barwne postacie i gdzie ostatecznie odkrywa, że ​​jego sny to znacznie więcej, niż sobie wyobrażał.

Éric Corbeyran i Grun znani z komiksu Metronom wraz Nicolasem Hammem tworzą historię będącą mieszanką przygody awanturniczej, romansu, tajemnicy oraz spisku na szczycie władz. Całość osadzają w XVII wieku targanym problemami religijnymi. Wydanie zbiorcze czterech oryginalnych albumów w jednym tomie.

La conjuration d’opale
Scenariusz: Nicolas Hamm, Éric Corbeyran
Rysunki: Grun
Walaya – córka upadłej afrykańskiej księżniczki, Erik – szwedzki olbrzym oraz Joachim – lekarz i okazjonalny magik to trzy postacie, które nie mają ze sobą nic wspólnego, a jednak… Wielki Nostradamus zjednoczył ich ojców przysięgą. W zamian za uratowanie życia, każdy z nich otrzymał opal i złożył obietnicę, że ich potomkowie będą strzec jego tajemnicy. Ścigani przez tajemniczą i niezwykle niebezpieczną lożę, trzej młodzi bohaterowie będą musieli odnaleźć przepowiednie Nostradamusa i odkryć ich ukryte znaczenie.

Na 2023 roku wydawca zapowiada Monsieur Mardi-Gras Descendres niezwykłą wizualnie historię o żyjących szkieletach. Całość w jednym zbiorczym tomie.

Monsieur Mardi-Gras Descendres
Scenariusz: Éric Liberge
Rysunki: Éric Liberge
W wyniku poślizgnięcia się w łazience kartograf Victor Tourterelle zostaje przeniesiony na Plutona, do ogromnego czyśćca zamieszkałego przez wędrujące szkielety poszukujące sensu istnienia. Wbrew sobie zostaje wciągnięty w przygodę, jakiej nie doświadczyła żadna inna dusza w pustym i opuszczonym świecie o wiecznie czarnym niebie.

Komiks popularnego u nas scenarzysty Jean Dufaux (Skarga Utraconych Ziem, Saria, Dżinn, Murena) oraz rysownika Jose Luis Munuera (Merlin). Historia fantasy pełna intryg i zdrad.

Sortilèges
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Jose Luis Munuera
Po śmierci ojca Blanche zostaje królową Entremonde, królestwa do którego bram zbliża się wojna. Jej matka i brat chcą ją zabić, a odrzucony kochanek wzywa demony w celu zemsty. Jedynym ratunkiem może okazać się sojusz z Maldororem księciem Zaświatów, wysoko postawionym demonem.

Mathieu Gallié (Sercożerca) oraz rysownik Jean-Baptiste Andréae (Azymut, Sercożerca, Mechaniczna ziemia) oddają hołd wielkim postaciom fantastycznego, kinematograficznego bestiariusza lat 30 (Wilkołak, Frankenstein, Drakula itp.).

La confrérie du crabe
Scenariusz: Mathieu Gallié
Rysunki: Jean-Baptiste Andréae
Po operacji, którą przeszli w specjalistycznym instytucie dla ciężko chorych dzieci, Bernardino, Nicolo, Jarvis, Maël i Côme wędrują gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią, w świecie zamieszkałym przez potwory. Po ucieczce przed kłami i pazurami stworzeń nocy cała piątka budzi się w więzieniu szalonego naukowca.

W 2023 doczekamy się kolejnego tomu z serii Slaine – największej sagi fantasy AD2000. Tym razem otrzymamy tom umiejscowiony po tomie Slaine – Zabójca demonów.

Slaine – Lord of Misrule
Scenariusz: Patt Mills
Rysunki: Greg Staples, Clint Langley, Jim Murray
Wysłany przez boginię ziemi na misję zniszczenia boga krwi, Slaine podróżujący w czasie, trafia do Wielkiej Brytanii około 1108 roku. Tu wciela się w Robina Goodfellowa, który obecnie stoi w obliczu ucisku ze strony chrześcijańskich Normanów. W religii celtyckiej życie toczy się wiele razy pod wieloma postaciami, więc kiedy Sláine spotyka reinkarnacje ludzi ze swojego poprzedniego życia, czy wybierze prawdziwą miłość czy też obowiązek?

W 2023 powrócą tym razem w pełnoprawnym albumie dwaj płatni zabójcy z AD2000 – Sinister i Dexter. Album będzie wydaniem zbiorczym historii z rysunkami Simona Davisa (Slaine – Kroniki Brutanii).

Sinister i Dexter
Scenariusz: Dan Abnett
Rysunki: Simon Davis
Downlode to mega-metropolia usytuowana w Europie Centralnej. W tym potężnym, starym i egzotycznym mieście przyszłości pamięć o Żelaznej Kurtynie łączy się z najnowszą cybernetyczną technologią. Tu władcą jest przemoc i strach. Finnigan „Finny” Sinister i Ramone „Ray” Dexter to najlepsi płatni zabójcy jakich można tu wynająć.

Komiks science fiction André Houota opowiadający o niezwykłym świecie przyszłości ze wspaniałymi kolorami Jocelyne Charrance. Wydanie zbiorcze czterech oryginalnych albumów.

Septentryon
Scenariusz: André Houot
Rysunki: André Houot
Nieznana przyszłość… Część planety jest uważana za obszar skażony, jest nią pustynia Anteden. Nikt się tam nie zapuszcza, a co więcej, nikt nie może, bo rząd o totalitarnych tendencjach formalnie zabrania wstępu. Jest to po prostu ogromne cmentarzysko wraków i gniazdo wirusów… Tak przynajmniej twierdzą władze. Prawdę odkryje pewien uciekinier szukający tam schronienia przed ścigającymi go żołnierzami.

Komiks science fiction francuskiego twórcy Marca N’Guessana. Wydanie zbiorcze czterech oryginalnych albumów.

Aberzen
Scenariusz: Marc N’Guessan
Rysunki: Marc N’Guessan
Hotis nękany koszmarami z przerażeniem odkrywa rzeczywistość tych wizji: hordę potworów, wychodząca z głębi kopalni, atakujących jego towarzyszy. Tu zaczyna się jego podróż przez inne światy i inne czasy. Będzie musiał zmierzyć się ze złem, które pożera samą rzeczywistość.

Thorinth to saga science fiction autorstwa twórcy znanego u nas z komiksu Showman Killer – Nicolasa Fructusa. Całość w jednym zbiorczym tomie.

Thorinth
Scenariusz: Nicolas Fructus
Rysunki: Nicolas Fructus
Thorinth to forteca zbudowana przez szalonego naukowca, który pragnął odkryć sekrety ludzkiego mózgu. Stał się on domem dla szaleńców, wyrzutków i niepożądanych osobników wszelkiej maści. Ale przeznaczenie wieży-fortecy zmieniło się wraz ze zdradą Esiath, która chcąc przejąć władzę nad Thorinthem stworzyła golema. Straciła ona jednak kontrolę nad stworem i od tego czasu to on niepodzielnie panuje nad wieżą-labiryntem. Jednak samotny bohater postanawia wejść do Thorinth, aby uratować kobietę, którą kocha.

BONUS

Trochę niespodziewanie, wydawca po niesamowitej sprzedaży dwóch pierwszych zapowiedzianych tytułów zdecydował się na 2023 zapowiedź jeszcze jeden komiks.

Tą niespodzianką jest drugi tom rewelacyjnej mieszanki westernu oraz klimatów science fiction od Dana Abnetta (Strażnicy Galaktyki, DC Odrodzenie Aquaman, Wojna królów) z rewelacyjnymi rysunkami Phila Winslade’a. Drugi tom będzie zbiorczym wydaniem oryginalnych tomów Long-Range War oraz Ashes to Ashes.

Bezprawie tom 2
Scenarzysta: Dan Abnett
Rysunki: Phil Winslade
Odkąd szeryf Metta Lawson zniweczyła plany korporacyjne, doprowadzając do zamknięcia zakładów, bezlitosna hiperkorporacja uznała Badrock za ciężar i przygotowuje się do cichego wymazania miasta i wszystkich jego mieszkańców z mapy. Niestety mieszkańcy, o których mowa, to niechętna do współpracy i wojownicza grupa Mutków, Meków, Ludzi i Goryli, którzy właśnie zostali trwale usunięci z listy pracowników Munce Inc. Nakłonienie ich do wspólnego działania nie będzie łatwym zadaniem!

Reklama

Opublikowane przez Michał Kołek

fan komiksu i popkultury

2 myśli w temacie “Zapowiedzi Studio Lain na rok 2023

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: