Planeta Czytelnika – zapowiedzi

Jesień i zima to moje ulubione pory roku, ponieważ długie wieczory sprzyjają nadrabianiu czytelniczych zaległości. Dziś jednak nie o zaległościach, a zapowiedziach od Planety Czytelnika – rozwijającego się wydawnictwa objętego przeze mnie patronatem.

Ostatnie sowie lato pióra Artura Chmiela to młodzieżowa powieść z elementami grozy, kierowana do miłośników prozy Stephena Kinga i H.P. Lovecrafta. Akcja przenosi czytelnika w czasy mojego dzieciństwa, czyli lata 90-te ubiegłego stulecia. Troje dziesięciolatków, których codzienność obfituje w trudności związane z okresem przemian ustrojowych (doskonale to pamiętam), odnajduje na starym cmentarzu tajemnicze znaki. Bohaterowie, wiedzeni ciekawością, rozpoczynają własne śledztwo, traktowane początkowo jak zabawę. Odkrywają jednak historię z czasów zaborów niosącą ostrzeżenie przed demoniczną istotą, która chce zniszczyć świat. Premiera: 10-12-2022.

Kolejną niespodzianką jest Kompania Cieni Przemysława Dudy. Recenzje poprzedzającej ją trylogii wlecą niebawem na blog. W ostatniej – bohaterowie minionych zdarzeń, lecząc rany, wracają do domu i próbują odnaleźć się w nowej powojennej rzeczywistości. Dotychczas ukazały się trzy tomy cyklu Więzień Oswobodzony, który zebrał dobre opinie. Kompania Cieni jest tak naprawdę odrębną, niezależną historią, której akcja rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w trylogii. Można ją czytać jako powieść niezależną, ale warto wcześniej sięgnąć po Więźnia Oswobodzonego. Premiera: 10-12-2022.

W ramach sklepu Planety Czytelnika możecie nabyć również pozycje innych wydawnictw.

Już w styczniu ukaże się kolejna powieść Michała Sobocińskiego, Purpurowy Byk (Wydawnictwo Abyssos) w której na planszy generycznego świata fantasy pojawią się wątki historyczne i socjologiczne. Purpurowy Byk jest drugą z zaplanowanych czterech części Wieszczby Końca Czasów. Książka dostępna jest w przedsprzedaży. Przedsprzedaż; premiera: 14-01-2023.

Dla miłośniczek nietypowych romansów wydawnictwo serwuje Dar Krwi (Wydawnictwo SQN)– opowieść o narzeczonej Drakuli. Uwodzicielska, pełna mroku historia, którą również przeczytam. Premiera: 23-11-2022.

Wspomnieć trzeba, że oferta wydawnictwa w nadchodzącym roku mocno się wzbogaci z racji podjęcia współpracy z wieloma autorami i autorkami specjalizującymi się w różnorodnej tematyce. Frunie do mnie właśnie powieść obyczajowa jednej z nich – Agaty Suchockiej, kobiety petardy po mistrzowsku łączącej różne wątki. Na tę współpracę cieszę się bardzo mocno (jako kobieta; nie tylko od horroru i komiksów).

W planach Antologia Morska i Antologia Nordycka – szczegóły na fanpage wydawnictwa, trwa nabór tekstów, więc nadsyłajcie, jeśli tylko Wasze pióro rwie się do pisania.

https://www.facebook.com/planetaczytelnika

Opublikowane przez Czarymary

Fotografia, książki, komiksy, magia. buycoffee.to/Czarymary

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: