Czarodziejki W.I.T.C.H. – Księga 2

Pierwszy tom zbiorczy przygód Czarodziejek okazał się dla mnie sporym zaskoczeniem. Pozytywnym. Mieszanka motywów młodzieżowych, przygodowych, fantastycznych, a także superbohaterskich okazała się ciekawą i bardzo dobrą lekturą. Bez zastanowienia sięgnąłem po ciąg dalszy przygód Will, Irmy, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin, czyli tytułowych W.I.T.C.H.

Pierwsza część przybliżała nam poszczególne bohaterki. Druga kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej, ale wprowadza też kilka nowych postaci drugoplanowych i skupia się w dużej mierze na postaci Elyon.

Księżniczki Meridianu oraz dawnej przyjaciółki czarodziejek, która odkrywszy prawdę, kim naprawdę jest, zdradziła je i stanęła po stronie swojego brata Fobosa. Poznajemy jej motywację, a także obserwujemy targające nią sprzeczne uczucia, kiedy wychodzą kolejne występki jej brata. Rozwinięcie postaci Elyon pozwala czytelnikowi poznać też lepiej głównego antagonistę – Fobosa, który ma swoje plany co do siostry.

Choć początkowo wiele wskazywało na to, że księga druga będzie niedużym fabularnym krokiem naprzód, chociażby dlatego, że pierwsze rozdziały rozwijają poboczne wątki obyczajowe i powtarzają pewne schematy z księgi pierwszej, to ostatecznie jest to finał historii Meridianu i starcia Czarodziejek z Fobosem i jego sługami. Jest to dla mnie zaskakujące, ale też nie powoduje, że seria wpada w stagnację i powtarzalność. Otwiera to drogę na nowe wątki i trzeci tom czeka już na przeczytanie.

Tak naprawdę to mogę powtórzyć to co napisałem przy pierwszej Księdze. Komiks pomimo kilku rysowników jest bardzo spójny wizualnie. Warstwa graficzna wygląda fenomenalnie i jest pełna szczegółów. Fabularnie utrzymuje dobre tempo akcji, fantastyczne przygody przeplatane są z życiem nastolatek i jest to wszystko dobrze wyważone.

W ramach wstępu dostajemy krótki wywiad z jednym z tłumaczy tej serii – Jackiem Drewnowskim – oraz kilka słów i danych na temat zlotów fanów W.I.T.C.H.

Jest to komiks dla każdego, co nawet sam Egmont zauważył w porównaniu do pierwszego tomu ;).

TECHNIKALIA:

Scenarzyści: Elisabetta Gnone, Francesco Artibani, Bruno Enna

Ilustracje: Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Daniela Vetro, Graziano Barbaro, Donald Soffritti, Paolo Campinoti

Tłumacz: Joanna Szabunio

Typ oprawy: twarda

Data premiery: 16.06.2021

Wydawca: Egmont

EAN: 9788328159570

Liczba stron: 384

Wymiary: 170×260 mm

Reklama

Opublikowane przez Michał Kołek

fan komiksu i popkultury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: